Cotton, cotton, cotton - po polsku bawełna. Roślina, z włókien której tkana jest najbardziej pospolita i kochana przez wszyskich tkanina. Ale nie na tkaninie będziemy się dziś skupiać, tylko na roślinie. Na jej drewnianych łodygach rosną białe kłęby włókien. Z jednej strony surowa, minimalistyczna i wydawałoby się mało ozdobna, z drugiej - roślina egzotyczna, a tym samym oryginalna i przyciągająca uwagę. W dodatku nie wymaga dużo wody, a to czyni ją idealnym materiałem do dekoracji. Można ją łączyć z innymi elementami lub pozostawić "saute", wykorzystać do dekoracji stołów lub do ułożenia bukietu, zestawiać z kwiatami w żywych kolorach lub z rustykalną słomą i szkłem. Sprawdzi się w każdym wydaniu. Garść pomysłów poniżej...

A na zakończenie kolejne, zaskakujące połączenie bawełny z nietypowymi jak na weselne dekoracje owocami. Od ogółu...

...do szczegółu...

źródła zdjęć: bawełniane ozdoby stołów / wisząca bawełna / bawełna w wiaderku / bawełniany wieniec / bawełna ze słomą / ozdoba stołu 1 / ozdoba stołu 2 / bukiet z broszkami / bukiet z kwiatami / bukiet z zielonymi pomidorami / bukiet saute / od ogółu do szczegółu 

Suknia o kroju princessy, jednak uboga w ozdobniki, przez co wyróżnia się nieprzesadzonym, nowoczesnym stylem. Gorset ozdobiony kremowymi piórami od razu przykuł naszą uwagę, stąd szybko znalazła się na liście - koniecznie do przymierzenia. Opisać ją jednym słowem - olbrzymia! Kilka (albo kilkanaście) warstw miękkiego, hiszpańskiego tiulu, usztywniająca halka pod spodem - pierwsze naturalne ruchy sprawiały kłopoty ;)

Piękna do zdjęć, ale czy dobra do zabawy? Według nas niekoniecznie ;), ale to chyba błędne stwierdzenie... obejrzyjcie zdjęcia.

W Poznaniu suknia do kupienia w salonie Cameoo, w innych miastach w Polsce znajdziecie ją m.in. w sieci salonów Madonna.

Cena sukni: ok. 6500,00 zł

źrodła zdjęć: 1-4. White Smoke Studio

Znacie stronę MomentJunkie.com? Znaleziona przez przypadek, szybko wskoczyła na listę naszych ulubionych i często odwiedzanych. Co jest w niej ciekawego? Niby nic specjalnego - prowadzona przez fotografów, skupiona na tematyce ślubnej. A Jednak... pokazuje ją z zupełnie innej, nietypowej strony! Autorzy codziennie zamieszczają jednen kadr, na którym uchwycono wyjątkowy, czasem zabawny, czasem wzruszający, czasem zupełnie zaskakujący moment.

Oto lista naszych typów pretendująca do ukazania sie na MomenJunkie.com, znaleziona u rodzimych fotografów :D

źródła zdjęć: 1-2. Fotopracownia / 3. Arek Zaremba / 4-5. 5 Czwartych / 6. White Somke Studio

25/06/2012

Euro 2012 już praktycznie na finiszu, ale mamy coś dla fanów sportu. Nieszablonowe, zaskakujące, zdecydowanie "thinking outside the box":)  Kreatywność ludzka nie zna granic.

źródło zdjęć: Studio6now

Uczestniczycie w obchodach Nocy Kupały? W tradycji słowiańskiej to jedno z najradośniejszych świąt w roku, poświęcone żywiołom o oczyszczających mocach, czyli wodzie i ogniu. To również święto Słońca i Księżyca. Istnieje nawet litewska pieśń, nawiązująca do Nocy Kupały, która opowiada ich miłosną historię: "Po stworzeniu świata, Księżyc ożenił się ze Słońcem. Kiedy jednak Słońce po nieprzespanej nocy poślubnej wstało i wzniosło się ponad horyzont, Księżyc je opuścił i zdradził z Jutrzenką. Od tamtej pory oba ciała niebieskie są wrogami, którzy nieustannie ze sobą walczą i rywalizują – najbardziej podczas letniego przesilenia, kiedy noc jest najkrótsza, a dzień najdłuższy."

Noc Kupały to przede wszystkim święto miłości i płodności. Wszelkie obrzędy przeprowadzane podczas tej nocy miały zapewnić świętującym miłość, zdrowie i urodzaj. Tym najbardziej znanym jest puszczanie wianków, które stanowiły swoistą wróżbę dla puszczających je młodych dziewczyn. Jeśli wianek został wyłowiony przez kawalera, oznaczało to szybkie zamążpójście. Jeśli odpłynął, dziewczyna wyjdzie za mąż, ale nieprędko, gdy spłonął doszczętnie, utonął lub zaplątał się w sitowiu, prawdopodobnie zostanie ona starą panną ;). 

W czasach, gdy kojarzenie małżeństw należało do rodziny, dla dziewcząt, które chciały uniknąć zwyczajowej formy dobierania partnerów Noc Kupały była szansą na zdobycie tego wybranego. W porozumieniu z dziewczętami kawalerowie wyławiali konkretne wianki, w ten sposób łącząc się w pary i unikając złośliwych komentarzy. Ha!

Tradycja Nocy Kupały może nie w takim stopniu jak kiedyś, ale podtrzymywana jest do dziś. W Poznaniu oprócz tradycyjnych obrządków, Fundacja ARS od trzech lat organizuje widowisko puszczania lampionów, które unosząc się do nieba mają symbolizować spełniające się życzenia. To dobry pomysła na to, aby pokazać jak ciekawe może stać się połączenie tradycji z nowoczesnością. W tym roku była to próba bicia rekordu Guinessa, który na razie należy do Indii. 25 marca 2012 r. wypuszczono tam w niebo 11 856 lampionów, znalazłyśmy też niepotwierdzone informacje, że rekord ten został pobity w Rumunii - 12 500 wypuszczonych lampionów. Nie mamy jeszcze informacji jaki wynik udało się osiągnąć w Poznaniu. Poniżej kilka zdjęć z wczorajszego wieczoru.

Wielkie wrażenie zrobiło na nas to przyjęcie weselne, szczególnie miejsce, w którym się odbyło. Muzeum Lotnictwa w Seattle i samolotowy motyw przewodni.

Sala wyjątkowa i nietypowa, z pewnością zostanie w pamięci gości na długi czas. Każdy szczegół dekoracji przyjęcia dopracowano w 100 procentach.

Parę Młodą przy wyjściu z ceremonii spotkał deszcz spadających, papierowych samolotów.

Na gości czekały słodkie, podniebne upominki.

Tablice informacyjne nawiązywały do tablic ustawianych na lotniskach.

Dania podobnie jak w samolocie, podawano w porcjach na talerzach. Na stołach znalazł się też cukier w papierowych torebeczkach.

Pod sufitem podniebne maszyny.

Oprócz tego druhny w okularach Aviatorach...

...i ogólnie panujący klimat podróży.

źródła zdjęć: Studio6now

Dziś przedstawiamy nasz pomysł na ozdobne winietki dla gości. O tym gdzie i jak rozmieścić winietki przeczytacie tutaj. Do dzieła :)

Potrzebne materiały:

 • drewniane klamerki,
 • złota farba akrylowa,
 • pędzle,
 • złoty brokat,

+ karnety (winietki) o wymiarze 9x5 cm.

Krok 1. Pomaluj boki klamerek akrylową farbą. Aby uzyskać równe pokrycie potrzebne będą dwie warstwy. Przed pomalowaniem drugiej warstwy farby oddczekaj trochę do przeschnięcia.

Krok 2. Posyp mokrą powierzchnię klamerki brokatem. Zestawienie tego samego koloru farby i brokatu daje efekt pełnego wypełnienia powierzchni klamerki, jednak możesz poeksperymentować i dobrać różne kolory farby i brokatu.

Krok 3. Poczekaj aż farba wyschnie. Przypnij winietki do klamerek i rozmieść na stole. Proste!

Właściwe rozsadzenie gości na weselu to nie lada wyzwanie. Trzeba zadbać o to, aby osoby które ze sobą usiądą przy jednym stole znalazły wspólny język i  bawiły się razem przez cały wieczór. Niektóre Pary Młode przy rozsadzaniu gości kierują się wiekiem, sadzają młodych z młodymi, a starszych ze starszymi. W ten sposób rodziny się mieszają i wspólnie świętują. Innym kluczem może być podział na rodzinę Pana Młodego i Panny Młodej (wersja najbezpieczniejsza), jeszcze innym na rodzinę i znajomych. Ostatecznie wychodzi na to, że ile Par Młodych tyle rozwiązań.

Obojętnie jaki klucz rozsadzania gości przyjmiemy, należy ich poinformować, przy którym stole mają zasiąść.

W Polsce bardzo popularne jest przypisywanie miejsca każdej osoby. W tym celu na dużej tablicy (z reguły jest to sztaluga) ustawionej przy wejściu do sali weselnej umieszcza się schemat rozmieszczenia stołów (stoły są ponumerowane) wraz z nazwiskami przypisanymi do danego numeru.

Przy niewielkim nakładzie pracy można samemu wykonać tablice rozmieszczenia stołów, które z powodzeniem mogą zastąpć tradycyjne i oklepane sztalugi. Poniżej dowód. Z pomocą drewnianej deski, farby, kilku ozdobnych pinezek oraz papierowych serwetek udało się stworzyć prostą, ale bardzo oryginalną tablicę.

Pomysł informowania gości o ich miejscach, zaobserwowany na amerykańskich weselach daje gościom dużo więcej swobody. Przy wejściu do sali znajduje się tablica lub stół, na którym poustawiane są winietki z nazwiskami zaproszonych osób. Przy każdym nazwisku widnieje numer stoika. Gość zabiera winietkę, udaje się do swojego stolika i tam wybiera miejsce, które mu najbardziej odpowiada lub takie, które jeszcze jest wolne. Stawia winietkę obok talerza i zasiada do stołu.

Winietki oraz tablice mogą przyjmować najróżniejsze formy i wykorzystywać najbardziej zaskakujące dekoracje i elementy. Poniżej kilka przykładowych aranżacji.

Trochę bardziej skomplikowana w przygotowaniu (w porównaniu do drewnianej tablicy) będzie tablica z kolorowym origami. Jest to świetny sposób na podkreślenie motywu przewodniego przyjęcia. Statki, żurawie, wiatraki to już jest kwestia Waszego wyboru. 

Zdecydowanie fantazyjnym pomysłem jest drzewo gości, jednak nadaje się raczej na przyjęcia z mniejszą liczbą osób. Przy dużej ich liczbie bardzo trudne byłoby znaleźć swojego nazwiska. Bez dwóch zdań drzewo wygląda bardzo wyjątkowo i z pewnością jest piękną ozdobą sali weselnej. 

Kilka innych inspracji: 

Gipsówka dobra na wszystko ;) 

Zielona trawa.

Drobne smakołyki dla gości - na słodko lub dietetycznie:) 

Oznaczenie miejsc przy stołach może być ciekawsze od postawienia tekturowej winietki z nazwiskiem obok talerza... 

Źródła: tablica z papierowymi serwetkami / statki / drzewo / papierowe rulony / widelce 1 / widelce 2 / kwiaty / gipsówka / trawa / pączki / jabłka 

Jedynym ograniczeniem przy doborze ślubnych dekoracji jest nasza wyobraźnia. Pary Młode coraz częściej stawiają na nietypowe elementy, które mało kojarzą się ze ślubem i weselem. Przykładem mogą być dekoracje z anturium, o których pisałyśmy tutaj lub z paprotką, o której możecie poczytać tutaj.

To co dziś chcemy Wam pokazać nigdy nie przyszłoby nam do głowy na etapie wybierania dekoracji na weselne stoły. Po krótkim zastanowieniu stwierdziłyśmy jednak, że pomimo odważnego pomysłu aranżacja wygląda elegancko i w dobrym smaku. Przejdźmy do rzeczy. 

Od ogółu...

...do szczegółu.

Co myślicie o tego typu "odważnych" aranżacjach? Lubicie taką awangardę czy raczej stawiacie na tradycyjne ozdoby kwiatowe? 

źródła zdjęć: Velaimages

Z przyjemnością chciałybyśmy Was poinformować, że zostałyśmy zauważone i zaproszone do współpracy przez magazyn ślubny Zankyou.pl 

Wczoraj na portalu zankyou.pl pojawiły się dwa pierwsze artykuły naszego autorstwa. Mamy nadzieję, że kolejne będą się ukazywać regularnie.

Jako, że jesteśmy ogromnymi fankami DIY, to właśnie tej tematyce postanowiłyśmy poświęcić nasze wpisy.  Na pierwszy ogień wzięłyśmy papierowe pompony. 

Artykuły możecie przeczytać tutaj i tutaj. Zapraszamy do lektury :)

Marta & Ramona

12/06/2012
Tagi: kwiaty

Sezon na truskawki w pełni. Co powiecie na to, aby stały się elementem ślubnego bukietu?

Wersja I dla odważnych - "oficjalny" bukiet Panny Młodej.

Wersja II dla mniej odważnych - bukiet przygotowany specjalnie do sesji zdjęciowej ;)

źródło zdjęć: 1. katiestoops / 2. agawphotography

Ślub w chmurach? Jest możliwy i nie mamy na myśli ceremonii na pokładzie samolotu. Dla chcącego nic trudnego! Zainspirujcie się ślubną aranżacją stworzoną przy pomocy śnieżnej waty i muślinu.

Podobny efekt uzyskacie dekorując kościoł/miejsce ceremonii gipsówką. Gipsówka idealnie prezentuje się ufromowana w kule umieszczone w wysokich wazonach. Wam też przypomina zawieszone nad stołami chmury?

Z kolei jeśli chcecie, aby na Waszym weselu motyw nieba pojawił się w formie subtelnego akcentu, proponujemy pyszny drink blue lagoon z chmurką pomysłu różowej bezy. Przepis poniżej.

Blue Lagoon "pod chmurką" - short drink

1 Porcja: 

 • 40 ml wódki,
 • 15 ml świeżo wyciśniętego soku z cytryny,
 • 15 ml niebieskiego curacao,
 • 4-5 kostek lodu,
 • wata cukrowa.

Do shakera włóż kostki lodu i wlej wszystkie składniki. Mieszaj energicznie przez 8-10 sekund. Całość przecedź przez sitko barowe. Kieliszki udekoruj watą. 

źródła zdjęć: 2-6 illthomasphotography / 7. sparkleandhay / 8. lemonandlimeevent

Smakują idealnie bez dodatków, jeszcze lepiej rozpuszczone w gorącym kakao lub przyrumienione nad ogniskiem. Cukrowe pianki marshmallow oprócz walorów smakowych mogą stać się dobrym materiałem plastycznym, czego dowodzi poniższa stylizacja. Delikatna podwieszana ozdoba z pudrowo-białych pianek prezentuje się niezwykle oryginalnie a jej wykonanie jest banalne. 

źródła zdjęć: elyfair photos

05/06/2012

Żyjemy w czasach, w których nowoczesne technologie otaczają nas z każdej strony. Podejrzewamy, że zdecydowana większość z Was oprócz laptopa posiada także smartphone'a. Telefony mają to do siebie, że mamy je zawsze pod ręką, a dzięki możliwości pobierania aplikacji mogą się stać idealnym pomocnikiem samodzielnie planującej ślub Panny mMłodej. 

Dla wszystkich przyszłych Par Młodych, które lubią trzymać rękę na pulsie postanowiłyśmy przeanalizować rynek bezpłatnych aplikacji na smartphony, pomocnych przy organizacji ślubu. Jako, że obie korzystamy z telefonów z systemem Android wzięłyśmy pod uwagę aplikacje dostępne właśnie dla tego systemu. 

1. Wedding Plandroid

Aplikacja dostępna do pobrania bezpłatnie, w języku angielskim. Pomoże uporządkować wszystkie sprawy związane z planowaniem ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego. Podzielona jest na 4 główne kategorie: ZADANIA, GOŚCIE, USŁUGODAWCY i BUDŻET.

W dziale ZADANIA znajdziecie checklistę zadań do wykonania wraz z okresami ich realizacji np. 12 miesięcy przed - ogłaszamy zaręczyny, zbieramy pomysły na dekoracje i stylizacje, ustalamy budżet; 9 miesięcy przed - rezerwujemy miejsce na przyjęcie itp. Część zadań jest już wpisana, można je dowolnie modyfikować i dodawać własne. Dział GOŚCIE pozwala skompletować pełną listę zaproszonych osób wraz z danymi kontaktowymi, z podziałem na zaproszonych i zawiadomionych. Jest także możliwość zrobienia krótkich notatek. Klikając opcję "podsumowanie" otrzymamy całkowitą liczbę zaproszonych gości oraz informację o tym, kto potwierdził przybycie. Dział USŁUGODAWCY daje możliwość zanotowania kontaktów do wszystkich firm, z którymi podejmujemy współpracę przy organizacji wesela, z podziałem na kategorie np. zaproszenia, kwiaty, buty itp. W zakładce BUDŻET można prowadzić skrupulatną kontrolę wydatków. Wpisujemy przewidywaną do wydania kwotę pieniędzy, następie uzupełniamy rozliczenie o poniesione w trakcie organizacji koszty. Pozwala w łatwy sposób ocenić np. na co wydaliśmy nawiększą część zaplanowanych pieniędzy, kiedy przekroczymy zaplanowany budżet.

2. Wedding Checklist

Aplikacja do pobrania bezpłatnie, w języku angielskim. Wyglądem przypomina uproszczoną wersję Wedding Plandroid'a. Uproszczona dlatego, że organicza się wyłącznie do listy zadań do wykonania. Najważniejsze zadania podobnie jak w Wedding Plandroidzie są już wprowadzone, można je z łatwością edytować i dodawać nowe. Dodatkowo Wedding Checklist pozwala na ustalenie tzw. deadline'ów dla poszczególnych zadań. Na tym koniec jeśli chodzi o funkcje.

3. Wedding Countdown Widget

Obydwie wyżej opisane aplikacje poza wspomianymi funkcjami odliczają ilość dni pozostałych do ślubu, jednak tylko z Wedding Countdown Widget można co do sekundy określić za ile staniemy na ślubnym kobiercu ;). Oprócz dokładnego czasu aplikacja posiada opcję odliczania czasu pocałunkami lub biciami serca (trzeba przyznać, że podjeście jest innowacyjne ;)). Aplikacja nie posiada żadnych innych funkcji. Idealna dla tych, którzy są zniecierpliwieni i codziennie zerkają na zegarek ;)

4. Ślubne toasty i sentencje np. Wedding Toasts, Wedding Speaches 

Znalazłyśmy także szereg apikacji oferujących gotowe wzorce ślubnych toastów oraz przemówień. Wystarczy wykuć na pamięć parę zdań a podczas wzoszenia toastów można stać się prawdziwym królem/królową rodzinnych przemówień. Minusem jest fakt, że dostępna jest tylko w języku angielskim. 

5. Ślubne suknie 

Oczywiście nie mogło zabraknąć aplikacji oferujących lookbooki projektantów sukien ślubnych. Niektóre pozwalają znaleźć najbliższy, naszemu miejscu zamieszkania salon, w którym dany model sukni jest dostępny. Niestety nie znalazłyśmy aplikacji, która posiadałaby bazę danych salonów ślubnych w Polsce.

 6. Aplikacje z ramkami do zdjęć np Piękne ramki do zdjęć lub Ramki Ślubne

I coś dla lubiących pstrykać fotki telefonem ;) Przesłodzone, cukierkowe ramki do zdjęć. Dla nas to już zbyt wiele. Zdecydowanie wolimy Instagram:) 

Spośród zaprezentowanych aplikacji wg. nas wygrywa Wedding Plandroid, posiada dużo przydatnych funkcji i charakteryzuje się łatwą nawigacją.

Mamy nadzieję, że nasz krótki przegląd aplikacji stanie się dla Was użyteczny i spojrzycie na swój telefon jako narzędzie pomoce w planowaniu ślubu i wesela. Jeśli posiadacie iPhone'y i korzystacie z ciekawych aplikacji ślubnych napiszcie do nas.

źródła: Google Play 

W polskiej kulturze godzina obiadowa przypada na środek dnia między 14:00-16:00. Na tą porę przypada również najwyższy rozkład procentowy wartości energetycznej, bo aż 35-40%. Oznacza to, że jeżeli dzienne zapotrzebowanie na energię równa się 1500 kcal, to kaloryczność obiadu powinna wynosić odpowiednio 525-600 kcal. Jest to idealny moment na przyjęcie tak dużej dawki energii, ponieważ jesteśmy już zmęczeni i potrzebujemy zregenerować siły po intensywnej pracy, a do pory snu zostało jeszcze mnóstwo czasu. Pozwoli to na strawienie obiadowych kalorii zanim organizm uda się w stan spoczynku.

Tradycyjny obiad powinien zawierać wszystkie składniki pokarmowe: 
 • pełnowartościowe białka i tłuszcze, czyli mięso lub ryby,
 • węglowodany złożone, czyli makaron, ryż, kaszę lub ziemniaki,
 • i oczywiście warzywa posiadające witaminy i błonnik. 

Pamiętajmy, że białka i tłuszcze spalane są w ogniu węglowodanów, więc nie wykluczajmy cukrów złożonych z diety.

Do przygotowania obiadu wykorzystujmy różne metody obróbki cieplnej: duszenie, pieczenie, gotowanie, gotowanie na parze, grillowanie. Unikajmy smażenia, a jeżeli jest to niezbędne to smażmy np. na oliwie z oliwek. Wbrew powszechnym poglądom oliwa z oliwek idealnie nadaje się do smażenia. Rozgrzana oliwa – w porównaniu z innymi tłuszczami – dzięki dużej zawartości antyutleniaczy oraz kwasu oleinowego jest bardziej stabilna oraz dłużej zachowuje swoje wartości odżywcze. Temperatura dymienia oliwy (moment, w którym pod wpływem temperatury produkt zaczyna się degradować i wyzwalać substancje rakotwórcze) wynosi 210°i jest dużo wyższa od rekomendowanej temperatury smażenia (180°). Tłuszcze, takie jak olej rzepakowy, czy masło rozpadają się w niższych temperaturach wytwarzając szkodliwe dla zdrowia związki.

Kilka naszych propozycji na pełnowartościowe obiady: 

 • dorsz pieczony w sosie paprykowo - pomidorowym, podawany z dzikim ryżem 

 • grillowany kurczak, podawany z młodymi ziemniaczkami, sałatą i pomidorkami cherry 

 • warzywa z patelni z kawałkami chudej wołowiny, podawane z kaszą kus-kus 

 • leczo podawane z kawałkiem ciemnego pieczywa 

źrodła zdjęć: w-spodnicy

W odległości ok. 20 km od centrum Poznania, we wsi Biskupice znajduje się gościniec / restauracja / park botaniczny "Siedem drzew". Natknęłyśmy się na to miejsce podczas tegorocznych targów ślubnych w Poznaniu. Nazwa od razu wpadła nam do głowy, po przejrzeniu strony www stwierdziłyśmy, że jest to punkt warty odwiedzenia na etapie poszukiwań miejsca na przyjęcie weselne. Nie nastawiałyśmy się na fajerwerki. Wielkie było nasze zaskoczenie, gdy zobaczyliśmy Gościniec na własne oczy...

Powodem do budowy Gościńca stał się park botaniczny. Tworzony został przez seniora rodu Sękowskich (Właścicieli) przez ostatnie 50 lat, służąc jedynie uciesze najbliższej rodziny. Po jego śmierci Spadkobiercy postanowili dać możliwość korzystania z uroków parku także innym! Zaskoczyła nas różnorodność jaką udało się stworzyć na tym niewielkim wycinku gruntu. Całość obszaru podzielono na ogrody tematyczne, znajdziecie tam m.in.: ogród sklany, japoński, w stylu francuskim, ziołowy. 

Na potrzeby pensjonatu i restauracji zaadaptowano stare budynki gospodarskie, znajdujące się w sąsiedztwie parku. Pierwsze co rzuca się w oczy to drewno, kamień i niesmowita dbałość o detale. Do pomieszczeń wpleciono wiele elementów przywiezionych z różnych zakątków Wielkopolski oraz Pomorza. Największe wrażenie robi konstrukcja drewnianego, 150-letniego wiatraka, który stanowi centralny punkt sali restauracyjnej.

Pośrodku parku botanicznego znajduje się drewniania altana, która jest idealnym miejscem do przeprowadzenia pięknej ceremonii ślubnej, w urokliwych okolicznościach przyrody, w otoczeniu kwiatów, drzew.

Biorąc pod uwagę Gościniec jako miejsce na organizację przyjęcia należy podkreślić, że dużym atutem jest rozkład sal w budynku: sala restauracyjna połączona szerokim przejściem z salą taneczną. Zapewnia to swobodę rozmowy przy stołach, ale i pogląd na to co dzieje się na parkiecie. Kolejnym plusem jest poczucie prywatności na całym terenie. Pomimo, że w bezpośrednim sąsiedztwie są inne zabudowania, to drzewa i rośliność skutecznie odgradzają od wścibskich spojrzeń sąsiadów ;)

Cena organizacji przyjęcia na tle większosci lokali w okolicach Poznania, jest zdecydowanie konkurencyjna. W Gościńcu znajduje się kilka pokoi, więc nie ma problemu z noclegiem dla najbliższych gości.

Podczas wizysty miałyśmy okazję spróbować kuchni, która bazuje na tradycyjnych potrawach z Wielkopolski. Dodatkowo jest urozmaicona zaskakującymi składnikami z własnego ogrodu. Wszystko smaczne i pięknie podane. Na zdjęciach koktajl Shrek'a i pokrzywowa zupa Babci.

Minusem Gościńca jest mało komfortowy dojazd. Obecnie można tam dojechać wąską uliczką, w którą niestety nie zmieści się autokar np. z gośćmi. Zapewniając gościom zbiorowy transport należałoby ich wysadzić wcześniej i pozwolić się kawalek przespacerować ;) Jednak Właściciele zapewniają, że pracują już nad nową drogą, która rozwiąze ten problem. 

Oczywiście wszystkie informacje możecie znaleźć na stronie internetowej siedemdrzew i mamy nadzieję, że nasze zdjęcia zachęcą Was do odwiedzenia tego wyjątkowego i smacznego miejsca.