Vera Wang w najnowszej kolekcji sukien ślubnych na 2014 rok nie tylko szokuje odważnym połączeniem czerni i bieli, ale także zupełnie nowymi jak na jej styl krojami. Jest to pierwsza od kilku lat kolekcja, w której nie ma ani jednej sukni z drapowaną spódnicą z ciętych fałd. Jest za to dużo elementów w czarnym kolorze, które w większości nie kojarzą się ze ślubem, a bardziej z wytwornym balem.

W tym roku przewodnim dodatkiem nie są ogromne tiulowe kokardy, tylko czarne lub grafitowe, długie rękawiczki, które dodają sukniom dramatycznego charakteru. Co ciekawe Vera urozmaiciła również linię dekoltu - zazwyczaj królował krój prosty lub wycięty w kształcie serca, w tej kolekcji dekolt ozdabiają ciekawe wycięcia i drapowania materiału. 

Jestem ciekawa co Wy sądzicie o propozycjach Very? Hit czy kit? 

 źródło zdjęć: verawang.com

Ku naszemu zaskoczeniu pióra nie muszą kojarzyć się wyłącznie z kolorowymi boa.

Znalazłyśmy garść inspiracji, które z powodzeniem można wykorzystać, nie tylko przy okazji ślubu. Naszyjnik z piórami to bardzo wyrazisty dodatek, który doda odrobinę ekstrawagancji prostej sukience. Pióra bażanta mogą zastąpić kwiatowe bukiety lub być ich oryginalnym dodatkiem. Marynarka ze złotych piór i pióropusz to zdecydowanie opcja dla odważnych, ale przecież raz się żyje:) 

Źródła zdjęć: naszyjniki / marynarka / pióra bażanta / pióropusz 

Zaczynamy nowy tydzień tematem lekkim jak piórko. Dosłownie:)

Prezentujemy nietypowy pomysł na stylizację przyjęcia weselnego, w której wykorzystano białe pióra. Zastąpiły one kwiaty na stołach, czerwony dywan, a nawet były bohaterami małżeńskiej sesji zdjęciowej. Banalne? Ale jakże efektowne!

 

źródło zdjęć: Lucida Photography via Style Me Pretty blog

Uwielbiam kwiaty we włosach. Duże, oryginalne wianki z piwonii, dalii, róż ogrodowych jak i te mniejsze uplecione z delikatnych polnych kwiatków. Uwielbiam pojedyncze pąki i małe kompozycje wpięte we włosy zwłaszcza, gdy rozkwitają na głowach Panien Młodych, które nie boją się eksperymentować ;)

źródła zdjęć: Pinterest

Kilka propozycji na welon wpisujący się w styl vintage i nawiązujący do stylizacji Kate Moss (patrz wcześniejszy post). 

 

źródła zdjęć: 1-6 / 7 / 8 / 9

Kwintesencją ślubnego stylu vintage w eleganckim wydaniu jest dla mnie kreacja stworzona przez Kate Moss. Zdjecia, które opłynęły cały świat, stały się inspiracją dla wielu panien młodych i impulsem dla branży, zajmującej się modą ślubną, do poszerzenia swojej oferty o suknie i dodatki vintage. Tym, co urzeka mnie najbardziej w całej stylizacji, jest welon Panny Młodej...

źródło zdjęć: vogue.com

Znalezienie w Polsce, sukni nawiązującej do stylu lat 20 XX w. może okazać się nie lada wyzwaniem. Trudno szukać ich w sklepach sieciowych i u przedstawicieli hiszpańskich czy amerykańskich firm. Jedną z opcji jest przeszukanie szaf swoich babć, inną zajrzenie do atelier polskich projektantów. Kilka perełek posiada w swojej kolekcji White - Gosia Baczyńska i marka Femini. Propozycje poniżej...

Jeśli znacie miejsca, gdzie można znaleźć piękne suknie nawiązujące do prezentowanego stylu napiszcie do nas koniecznie! 

źródła zdjęć: 1-5. / 6-7 / 8 / 9

Obecnie w modzie ślubnej coraz śmielej przebijają się stylizacje nawiązujące do styli minionych epok, głównie początku XX w., ogólnie określane mianem vintage.

W poszukiwaniu inspiracji postanowiłam trafić do źródła, czyli przenieść się na chwilę do lat 20 XX w, okresu który kojarzy się z kobietami wyzwolonymi, demonstrującymi swą odwagę i odrębność. Lata 20 XX przyniosły modową rewoulcję, która szybko została przeniesiona na płaszczyznę ślubną. Uwolnione z gorsetów kobiety zaczęły nosić zwiewne, proste sukienki, które z kolei wyróżniały się bogactem zdobień, w postaci haftów, koralików, często piór i frędzli. Charakterystyczna dla tamtych lat panna młoda nosiła suknię z obniżoną talią (często krótką, do połowy łydki), a na głowę zakładała długi, koronkowy welon, upinany na kształt czepka.

źródła zdjęć: 1. zbiory prywatne M.Kanik / 2-3. Elizabeth Bowes-Lyon / 4. Patricia Foley / 5. Rosamund Lumsdaine / 6. Mae Murray / 7. Hazel Mary Cox / 8. Edwina Ashley