W tym sezonie krata królowała na wybiegach u światowych projektantów mody. Sama pokochałam kraciaste spódnice oraz ciepłe szale z tartanu. Stąd pomyślałam, że motyw szkockiej kraty idealnie pasowałby do zimowych ślubów. Oczywiście pierwsze co przychodzi do głowy myśląc o szkockiej kracie to męski kilt, jednak ja nie jestem ich fanką, dlatego poszukałam innych ślubnych inspiracji z motywem kraty. 

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 

Mamy dla Was niespodziankę, w naszym Butiku znajdziecie oryginalne ozdoby z papieru AchPaper! Świetnie sprawdzą się zarówno, jako ozodoba przyjęcia oraz jako dekoracja świąteczna!

Więcej informacji o AchPaper już wkrótce!

O rozsadzaniu gości pisałyśmy już przy okazji prezentacji karteczkowego table plannera T U T A J. Dziś chciałabym poruszyć kwestię nowej mody, która już ogarnęła amerykańskie śluby - mianowicie brak table plannera i zachęcanie gości do samodzielnego wyboru gdzie i z kim chcą siedzieć.

Rozsadzanie gości to dość trudny temat, więc czemu by nie zdjąć z siebie tego zadania i zostawić gościom wolnej ręki? Ważne, aby dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji, który model rozsadzania gości wybrać. Są osoby, które nie będą mieć problemu z tym, aby zasiąść przy stole z osobami których nie znają, a tak może się zdarzyć, jeśli to nie Państwo Młodzi będą przydzielać miejsca. Ale są też tacy, którzy nie będą się w takiej sytuacji czuć komfortowo. Dając wolną rękę wyboru miejsca gościom może się okazać, że będzie kilku niezadowolonych, którym nie udało się zająć miejsca, które by ich satysfakcjonowało. Z drugiej strony taki sposób rozsadzania gości może sprzyjać lepszej integracji między rodzinami. Zdecydowanie jednak taka forma rozsadzenia ludzi sprawdzi się na przyjęciach o niezbyt licznej grupie gości i gdzie sala weselna jest na tyle mała, że można wzrokiem ogarnąć wszystkie wolne miejsca. Dodatkowo wydaje mi się, że taki sposób wprowadza bardziej rodzinny i swobodny charakter przyjęcia. 

Jesteście za czy przeciw?

Źródła zdjęć: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 

Jeśli zastanawiacie się jakie winietki wybrać na Wasze przyjęcie, przyjrzyjcie się zdjęciom poniżej. Kolorowe origami to prawdziwe, małe dzieła sztuki, ktore staną się idealną dekoracją stołu i zachwycą Waszych gości. Wróżę im świetlaną przyszłość podczas najbliższego sezonu ślubnego.

źródła zdjęć: Ptak I / Ptaki / Statek I / Złoty ptak / Statek II / Statek III / Róża / Kwiaty / Misie