Za każdym razem widok małych dzieci prowadzących Pannę Młodą do ołtarza wywołuje u mnie radosny uśmiech od ucha do ucha. Dziewczynki ubrane w kolorowe sukienki księżniczek sypiące dywan z płatków kwiatów pięknie uświetniają ceremonię. Nie bez powodu nazywamy je flower girls! Często ich wygląd w dniu ślubu pozostaje na głowie rodziców, a przecież można podarować im piękne dekoracje z kwiatów, wpisujące się w koncepcję ślubu, jako podziękowanie za udział w ceremonii.

Przeglądając niezliczone propozycje zagranicznych florystów trafiłam na tą sesję. Inspirowana kolorem roku 2014 pantone, czyli promienną orchideą w połączeniu z soczystym koralem, podbiła moje serce. Sesja przemyślana w każdym calu, z której można wyciągnąć kilka niezbędnych wskazówek, planując przygotowanie kwiatów dla swoich flower girls!

1. Zamawiając kwiaty dla dzieci należy przemyśleć dobór gatunków. Najlepiej wybrać te, które mają długą żywotność, zachowują świeżość przez wiele godzin i są podatne na drobne uszkodzenia (częste poprawki, ewentualne upadki itp.).

2. Małe, miniaturowe storczyki sprawdzą się idealnie, jako ozdoby wpinane we włosy! Wytrzymałe są również: lawenda, hortensja, różnego rodzaju zioła, czy eustomy (wbrew pozorom).

3. Należy pamiętać, aby rodzaj kwiatowych dodatków dobrać odpowiednio do wieku małej damy. Wręczanie bukietu dwulatce nie jest dobrym pomysłem. Lepiej sprawdzi się pomander - kula z kwiatów, którą łatwo zawiesić na nadgarstku. Dla mniejszych dzieci we włosy proponujemy przygotować opaskę z kwiatami (wygodniejsza od wianka) lub drobną kompozycję na kok. Te starsze ucieszą z bukietu i prawdziwego, plecionego wianka.

4. Aby zachować jak najdłużej świeży wygląd kwiatów, bukiety do ostatniej chwili przechowujemy w wodzie, wianki, przypinki i pomandery w lodówce.

stylizacja kwiatów: Fleur le cordeur

zdjęcia: Yolande Marx

Dzieci na weselu. Ta kwestia pojawia się zawsze, podczas przygotowywania listy gości, dlatego decyzję czy nasze wesele będzie "kids friendly" należy podjąć stosunkowo wcześnie. 

Czy wypada nie zapraszać dzieci?

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Rodzice dzielą się na takich, którzy nie wyobrażają sobie wesela bez udziału maluchów oraz na takich, którzy uważają, że przyjęcia weselne to wydarzenie zarezerowane wyłącznie dla dorosłych. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli zdecydujecie się na ślub " tylko dla dorosłych" to możecie spotkać się z krytyką oraz negatywną odpowiedzią na część zaproszeń. Należy jednak pamiętać, że specyfika polskich wesel, w odróżnieniu od amerykańskich, jest taka, że rozpoczynają się stosunkowo późno i trwają z reguły do rana, więc jest to pora, w której dzieci nie są już najdelikatniej mówiąc w najlepszej formie. Zdecydowanie łatwiej jest zorganizować wesele bez dzieci, w momencie, gdy goście mieszkają w tym samym mieście, w którym odbywa się przyjęcie. Rodzice mogą wtedy zostawić pociechy u babci czy wynająć nianię, która zaopiekuje się nimi na kilka godzin. W przypadku, gdy wesele wiąże się z dalszą podróżą może być trudniej "uniknąć" ich udziału. Należy także pamiętać, że można wprowadzić ograniczenie wiekowe dla młodych gości i zaprosić młodzież w wieku 15+. Nastolatki zdecydowanie nie wymagają specjalnego traktowania, będą się czuły wręcz lepiej, jeśli potraktujecie ich jak dorosłych. 

Czy należy przygotować specjalne zaproszenia?

Aby jasno dać do zrozumienia gościom czy ich dziecko jest zaproszone czy nie, wystarczy wpisać jego imię w kartę zaproszenia. Nie zaszkodzi także porozmawiać o tej kwestii w momencie ich wręczania. Można wtedy jasno podkreślić, jakie jest nasze stanowisko. Dla opcji "no kids" sugeruję dodać dopisek, że przyjęcie jest tylko dla dorosłych, jednak część osób uważa to za nieeleganckie. 

Czy dzieci potrzebują specjalnego menu?

Jeśli już zdecydujecie się na ślub i wesele z udziałem dzieci, warto przygotować dla nich zajęcia, które pozwolą im poczuć się ważnymi, w tym specjalnym dniu. Mogą np. wprowadzać Pannę Młodą do kościoła, sypiąc przed nią kwiatki, podać obrączki świadkowi, odprowadzić gości na miejsca lub rozdać upominki. Jeśli na Waszej liście gości uzbiera się spora gromadka maluchów, warto zorganizować dla nich opiekę oraz kilka atrakcji. Najlepszym rozwiązaniem będzie animator, który zorganizuje gry i zabawy, dopilnuje podczas obiadu i zadba o ich bezpieczeństwo, aby rodzice mogli bezstresowo brać udział w przyjęciu. Warto pomyśleć o osobnym pomieszczeniu, w którym dzieci zasiądą do obiadu. Ważne, aby było to miejsce bezpieczne do zabawy, aby nie plątały się pomiędzy stolikami, pełnymi gorących półmisków, ostrych noży i szklanych kieliszków. Specjalne menu dla dzieci to świetny pomysł! Wykwintna kaczka z żurawiną czy sandacz w cieście może nie przypaść dzieciakom do gustu. Najlepiej postawić na prostotę - dania makaronowe czy minihamburgery, a na deser owocowe pucharki.

 

źródła zdjęć: 1 / 2-3 / 4 / 5-6 / 7 / 8 

06/02/2014

Podobno luty to miesiąc miłości. Wpisując się w atmosferę okraszoną niezliczoną ilością czerwonych serc i gorących uczuć ogłaszamy konkurs z miłością w tle.

Do wygrania ozdobny wieszak ze złotym napisem "LOVE".

Co należy zrobić, aby go wygrać?

  1. Polub naszą stroną na fb - facebook.com/rozowabezablog.

  2. Udostępnij informację o konkursie na swojej tablicy.

  3. Ze słowa "KISS" stwórz akronim (np. Kochaj I Słuchaj Serca), odpowiedź prześlij na nasz email: kontakt@rozowabeza.pl.

Najciekawsza odpowiedź wygra a jej autor/autorka otrzyma od nas wieszak!

Na zgłoszenia czekamy do godziny 23:59, dnia 16 lutego 2014 r.

Wyniki opublikujemy 17 lutego 2012 r. na facebookowym fanpage'u.

Uwaga! Konkurs skierowany tylko dla osób pełnoletnich.

Uwaga Narzeczeni! 12 STYCZNIA 2014 r. odbędą się największe targi ślubne w Wielkopolsce, bedzie to już X edycja Wielkiej Poznańskiej Gali Ślubnej! 

Już po raz 10. Targi otworzą nowy sezon w branży ślubnej! Z okazji tej rocznicy do wygrania będzie wyjątkowa nagroda główna - wycieczka do Paryża wraz z sesją fotograficzną!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Narzeczonych, ich rodziny i znajomych do skorzystania z ponad 1 000 atrakcji. Składa się na nie różnorodna oferta od ponad 300 wystawców ze wszystkich ślubnych branż, kilkadziesiąt nagród w organizowanych na żywo konkursach, kilkanaście pokazów mody ślubnej, bielizny i biżuterii, prezentacje mistrzów tańca i zespołów muzycznych, występy gwiazd, niezliczone degustacje oraz rabaty udzielane zwiedzającym, dodatkowe atrakcje, katalogi i materiały reklamowe. A wszystko to na blisko 10 000 m² komfortowej powierzchni targowej na terenie MTP!

Wspaniałe nagrody

Od godz. 11.00 do 17.00 Tomasz Kammel będzie prowadził program sceniczny, w trakcie którego możecie wygrać wspaniałe nagrody! Wystarczy zabrać ze sobą telefon komórkowy i zadzwonić pod podawany na scenie numer. Kto pierwszy się dodzwoni, może wygrać np. suknię ślubną, garnitur, biżuterię, pobyt w hotelu, kolację dla dwojga, pakiet foto-video, stylizację, makijaż, dekoracje, obsługę muzyczną, zaproszenia, naukę tańca, bukiet ślubny, zabiegi kosmetyczne, zakupy w internecie, przejazd pojazdem ślubnym.

Pokazy, prezentacje, występy...

Wystawcy oraz zaproszone firmy przygotowują specjalne pokazy mody ślubnej. Na scenie głównej nie zabraknie prezentacji najnowszych kolekcji sukien ślubnych, garniturów i bielizny. W harmonogramie Targów przewidziano program występów muzycznych, dzięki czemu na żywo będzie można usłyszeć wykonawców muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej oraz tej bardziej poważnej ;) Na scenie zaprezentują się również szkoły taneczne w walcu, gorącej sambie i szalonym disco.

Informacje dla odwiedzających:

Kasy będą czynne w dniu trwania targów od godz. 10.00 – 18.00, ul. Roosevelta 20, szklany budynek.

Organizator: Magazyn Ślubny, Biuro: Poznań, ul. Sadowa 21, tel. 61 852 51 99, 601 556 001.

Więcej informacji: www.targi-slubne.pl

Zawsze będę namawiać Narzeczonych, aby podtrzymywali zwyczaj oddzielnych przygotowań, a przyszła Panna Młoda była konsekwentna i nie zdradzała elementów swojej stylizacji do ostatniej chwili. Nie ukrywajmy, moment pierwszego spojrzenia jest dla nas - kobiet bardzo ważny, bo cóż jest piękniejszego od emocjonującej reakcji naszego partnera na nasz widok, w sukni, którą wybierałyśmy miesiącami. Często ta emocjonująca chwila odbywa się w pośpiechu i brakuje czasu, aby nacieszyć się nią wystarczająco. Dlatego warto zmodyfikować harmonogram dnia ślubu i znaleźć czas na zaaranżowanie momentu pierwszego spojrzenia np. w parku, ogrodzie, oddzielnym pomieszczeniu, aby mieć parę minut dla siebie i z pomocą fotografa uchwycić Wasze szczere emocje. To może być Wasze ulubione zdjęcia w ramach ślubnego reportażu.

źródła zdjęć: 1 / 2 / 3 / 4 / 5-9 / 10 / 11