Nigdy nie byłam dobra z matematyki, ale zawsze miałam słabość do różnych geometrycznych form. Na blogu gościły już geometryczne ozdoby do włosów i biżuteria - zobaczcie T U T A J .  Dziś chciałam się z Wami podzielić zdjęciami z sesji inspiracyjnej, której motywem przewodnim były właśnie geometryczne ozdoby.

Stały się one także inspiracją do małego DIY na jeden z pięknych, wiosennych dni. 

Mój projekt DIY należy do tych banalnie prostych. Do jego zrealizowania wystarczy kilka puszek po napojach i farba w sprayu. Kilka zgniotów na puszkach, pozwoli uzyskać efektowne geometryczne formy. Wybrałam białą farbę, która powoduje, że aluminiowe puszki wyglądają jakby były wykonane z papieru. 

źródła zdjęć: 1-8 

Dawno, dawno temu... ;) szukając pomysłu na swoją suknię ślubną trafiłam na te zdjęcia (poniżej). Kremowa, krótka suknia, z misternie ułożonymi na spódnicy różami z materiału podbiła moje serce! Na tamten moment nie chciałam oglądać nic innego. Suknia ze zdjęcia została zaprojektowana przez Tima van Steebergena i wykonana niestety w jednym egzemplarzu specjalnie dla Panny Młodej. Trudno było więc doszukiwać się podobnego modelu w katalogach. Postanowiłam więc wybrać się do kilku pracowni krawieckich i skonsultować projekt. Niestety trafiłam w złe miejsca, krawcowe nie bardzo czuły koncepcję kwiatów z różnokolorowego materiału na spódnicy i nie wzbudziły mojego zaufania na tyle, aby powierzyć im uszycie podobnej kreacji. Pomysł padł.

Krótkie suknie w tym czasie w ogóle były rzadkością. Dziś wygląda to całkiem inaczej! Prawie w każdej kolekcji znajdziecie model z krótką spódnicą. Niektóre są naprawdę piękne, w mojej ocenie mogą spokojnie stawać w szranki z "suknią inspiracją" i znalazłby się na mojej liście "do przymierzenia"! Co Wy na to?

źródła zdjęć: Świat Wasylewskich / Rina Cossack / Pronovias / Rina Cossack / Aire Barcelona

Wesela organizowane w pałacowych wnętrzach mają swój niepowtarzalny charakter, ale rządzą się swoimi prawami. Jeśli marzy się Wam wesele w pałacu warto przeanalizować kilka aspektów organizacyjnych, gdyż może okazać się, że Wasze wymarzone miejsce nie spełnia Waszych oczekiwań i konieczne będzie znalezienie czegoś innego.

Poniżej kilka pozycji, na które warto zwrócić uwagę, ujęte jako plusy i minusy organizacji przyjęć w pałacu. Oczywiście dla jednych to co wydaje się wadą, dla drugich stanowić będzie istotną zaletę, dlatego potraktujcie to raczej jako drobne wskazówki przy szukaniu miejsca idealnego.

Małe sale, mieszczące po kilkadziesiąt osób. Większość pałacy, szczególnie tych z zachowanym oryginalnym rozkładem pomieszczeń dysponuje kilkoma, małymi salami, mieszczącymi np. po 30-60 os. każda. Większa liczba gości podczas przyjęcia, zmusza organizatora do rozsadzenia gości w kilku odzielnych pomieszczeniach.

Ograniczona liczba miejsc noclegowych. Kameralne pałace oferują od kilku do kilkunastu pokoi noclegowych. Zatem jeśli planujecie przenocować dużą liczbę gości musicie zatroszczyć się o dodatkowe miejsca w okolicy i pomysleć o transporcie dla nich.

Brak klimatyzacji w całym obiekcie. W starszych obiektach należy zwrócić uwagę na to czy sale, w których podawane będą posiłki oraz sala balowa są klimatyzowane. Tym bardziej, gdy planujemy ślub w gorących, letnich miesiącach. Często w pałacach funkcjonuje tylko klimatyzacja grawitacyjna, z kolei te odrestaurowane kilkadziesiąt czy kilkanaście lat temu w ogóle jej nie posiadają. Warto odwiedzić takie miejsca podczas gorących dni i zweryfikować komfort jaki panuje wtedy w środku.

Brak nagłośnienia we wszystkich salach. Może być to szczególnie kłopotliwe dla tych, którzy nie znoszą ciszy i brzęku sztućców podczas posiłku. Nagłośnienie w sali jadalnej tym bardziej przydaje się w tych obiektach, gdzie sala taneczna znajduje się z dala od miejsca posiłków. Z doświadczenia wiem, że muzyka płynąca z głośników skutecznie zachęca gości do zabawy i dopełnia atmosfery.

Położone na uboczu w otoczeniu zieleni. Pałace najczęściej położone są na uboczu miejscowości, zapewniając tym samym intymną, kameralną atmosferę. Pięknym budynkom często towarzyszą dobrze zachowane i wypielęgnowane założenia parkowe. To doskonałe miejsce na wytchnie w przerwie weselenej zabawy, ale również idealny plener na sesję zdjęciową.

Miejsce na dodatkowe atrakcje. Oddalenie od zabudowy, duże otwarte przestrzenie w otoczeniu pałacu pozwalają zorganizować dodatkowe atrakcje dla gości np. pokaz sztucznych ogni, czy puszczanie wodnych lampionów na pobliskiem stawie.

Miejsce na ceremonię zaślubin. Bajeczne, pałacowe ogrody mogą stać się idealnym miejscem na zorganizowanie ceremonii zaślubin (ślub cywilny). Często taka usługa wchodzi w skład oferty ślubnej danego miejsca. Dzięki temu nie trzeba się martwić o jego aranżację, zorganizowanie miejsc siedzących czy odpowiedniego nagłośnienia.

Stylowe wnętrza niewymagające wielu dekoracji. Pałacowe sale charakteryzują się eleganckim stylem i nierzadko przepychem w dekoracjach. Dzięki temu wystarczą subtelne świece i naturalne kompozycje kwiatowe, aby uzpuełnić ślubny charakter uroczystości. Podwieszane papierowe dekoracje, dekoracje światłem wydają się być zbędne w bogato zdobionych wnętrzach.

Jeśli macie swoje przemyślenia odnośnie wesel w pałacach, konieczne zostawcie je w komentarzach poniżej!

źródła/autorzy zdjęć: Blekitne.com / Pałac Tarce / Pinterest / SnapStudio 

Wielkopolskie pałace położne w otoczeniu zieleni - starych założeń parkowych, są idealnym miejscem na małe i średnie przyjęcia weselne. Rozkwitają na wiosnę i lato, stając się wspaniałym plenerem na uroczyste przyjęcia i sesje zdjęciowe. Poniżej moja, subiektywna lista tych najpiękniejszych, zachwycających z zewnątrz i w środku. Jeśli marzy Wam się ślub w pałacowych wnętrzach koniecznie przejrzyjcie ich oferty.

autorzy zdjęć: Pałac Tarce - bielinscy.pl / Pałac w Zakrzewie, Pałac w Balcerowie - arekzaremba.pl / Pałac Tłokinia palac-tlokinia.pl / Pałac w Wąsowie - kubacichocki.pl

Ta suknia to prawdziwe dzieło sztuki! Dahlia pochodzi z kolekcji sukien ślubnych marki Amsale, wykonana jest ze szlachetnej, jedwabnej tafty i nie należy do skromnych kreacji. W sukni uwiódł mnie piękny, drapowany gorset w kształcie serca, bez ramiączek, ale największe wrażenie zrobiła spódnica, ozdobiona ręcznie plisowanymi kwiatami. Całość wykonano z ponad 45 m materiału! W oryginalnej wersji dostępna jest w odcieniach: cappuccino, szarościach i szlachetnej bieli, dlatego pięknie w niej, zarówno blondynkom jak i Pannom Młodym o ciemnej karnacji.

Podobne modele znajdziecie w najnowszych kolekcjach hiszpańskich marek:

  • Alma Novia - Nibila
  • Alma Novia - Niara
  • Aire Barcelona - Romeo

źródła zdjęć: Pinterest