Niech żyją Nowożeńcy!
25/04/2012

Moment, kiedy Nowożeńcy po zawarciu związku małżeńskiego wychodzą z Kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego musi być wybuchowy, kolorowy i zabawny! Do niedawna polską tradycją było obrzucanie Zakochanych ryżem i monetami. Jednak dzisiaj nie wszyscy podchodzą z entuzjazmem do wybierania monet spośród chodnikowych płyt i obrzucania ich jedzeniem (ryżem). Miłośników tej tradycji nie zdziwimy stwierdzeniem, że istnieje wiele pomysłów, aby ryż i monety zastąpić czymś innym! Najpopularniejsze są płatki róż i wystrzałowe konfetti, jednak okazuje się, że możliwości jest o wiele więcej… suszona lawenda, pompony a nawet papierowe samoloty!

Należy jednak pamiętać o podstawowej zasadzie – grzeczność wymaga, aby ustalić z zarządcą obiektu (księdzem proboszczem, urzędem) czy po uroczystości jest możliwość rzucania czymkolwiek! Może wydawać się to irracjonalne, ale w praktyce bywa różnie i mogą pojawić się w związku z tym nieplanowane nieprzyjemności.

Jeśli już otrzymacie przyzwolenie w tej kwestii, pomyślcie również o tym kto zajmie się posprzątaniem kolorowego dywanu konfetti, pomponów itp.

A jeśli z jakiś względów ksiądz proboszcz lub urzędnik nie zgodzi się na obrzucanie Nowożeńców np. lawendą mamy dla Was alternatywę... Zadbajcie o to, aby goście otrzymali kolorowe wstążki i pomachali Wam, gdy będziecie wychodzić po ceremonii. Efekt będzie równie kolorowy i radosny! Dobrym pomysłem będą również kolorowe, pastelowe balony, które wypuścicie wspólnie na szczęście!

źródła:  maryjanephotography / abryanphoto / samoloty / christinamontemurrophotography/ / allisondavisphotography

2 komentarze

pep napisał(a)
2012-04-26 08:12
chyba coś z tego wypróbuje :)
Różowa Beza napisał(a)
2012-04-26 09:20
wkrótce pokażemy DIY związane z tym tematem, więc zapraszamy do zaglądania:)
Zostaw komentarz

Różowa Beza zastrzega sobie prawa do usuwania komentarzy zawierających treści wulgarne