Wybór sukni ślubnej to jeden z najważniejszych elementów przygotowań. To oczywista oczywistość, że w dniu ślubu wszystkie oczy zwrócone są na Pannę Młodą, powinna więc wyglądać w tym dniu jak milion dolarów $). Suknia spełnia w tym kluczową rolę. Jej zadaniem jest eksponowanie atutów PM oraz ukrycie wszelkich niedoskonałości. Powinna odzwierciedlać charakter kobiety i stanowić tło dla jej urody!
Zastanawiałyście się jak znaleźć tą jedyną, idealną suknię, która powali na kolana przyszłego męża i oczaruje wszystkich gości? Podczas własnych poszukiwań zebrałyśmy kilka uwag i wskazówek, które mogą być przydatne podczas Waszych wyborów. Na każdym z etapów starałyśmy się znaleźć kluczowe kwestie, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. A więc...
Warto przed przystąpieniem do wizyt w salonach sukien ślubnych przejrzeć dostępne kolekcje w Internecie. Projektantów sukien ślubnych jest całe mnóstwo, ciężko znać wszystkie nazwiska, dlatego warto odwiedzać strony internetowe o tematyce ślubnej. Na ich łamach można znaleźć prezentacje najciekawszych kolekcji, co zdecydowanie oszczędza czas. Jednak musicie pamiętać, że na blogach/portalach znajdziecie projektantów z całego świata, a tylko niektóre firmy są dostępne w Polsce. Generalnie nie chodzi o to, aby znaleźć w Internecie konkretną sukienkę, którą chcesz, tylko określić, co się podoba a co nie. Warto, więc przygotować sobie tablice inspiracji, które wyznaczą styl i charakter, który chcesz osiągnąć.
To pytanie pewnie zadaje sobie niejedna przyszła Panna Młoda. Stare porzekadło mówi, że Panna Młoda powinna mieć coś nowego, coś starego, coś niebieskiego i coś pożyczonego. Najczęściej tą nową rzeczą jest właśnie suknia! Jednak nie można ukrywać, że te z komisu zdecydowanie kuszą cenami oraz faktem, że nie trzeba czekać pół roku na ich uszycie. Największym wyzwaniem jest znalezienie konkretnego modelu w odpowiednim rozmiarze. Gdy to się uda wystarczy wykonać drobne korekty i suknia gotowa. Komisy znajdujące się przy salonach sukien ślubnych najczęściej posiadają modele z najnowszych kolekcji, w bardzo dobrych cenach a do tego świadczą usługi krawieckie. Jeśli polujecie na konkretny model to może warto przejrzeć komisowe wieszaki?
.jpg)
Zdecydowanie polecamy telefoniczne umówienie terminu niż pójście na tzw. "żywioł". Na przymiarkę kilku sukien musisz przeznaczyć ok. godziny.
Uszycie nowej sukni ślubnej z katalogu trwa od 4 do 6 miesięcy. Jeżeli wybierzesz projektanta z zagranicy np. z Hiszpani czy USA, do tego czasu musisz doliczyć jeszcze transport sukienki do salonu. A to może wydłużyć czas oczekiwania o kolejny miesiąc. Żeby uniknąć stresu i nerwów bardzo ważnym jest, aby o sukni pomyśleć najwcześniej jak się da. Wybór jest ogromny, dlatego na zapoznanie się z ofertą lokalnych salonów oraz podjęcie decyzji też trzeba przeznaczyć trochę czasu.
Zakres cenowy sukien ślubnych dostępnych w salonach jest bardzo szeroki. Ceny dobrej jakości sukien zaczynają się od ok. 2500 - 3000 zł w przypadku polskich marek. Zagranicznie kolekcje np. hiszpańskie i amerykańskie są zdecydowanie droższe. Na suknię Pronovias czy Justin Alexander trzeba przeznaczyć ok. 5000 - 6000 zł. Wszelkie dodatki do sukni np. pasek, broszka, to rząd kilkuset złotych.
Gdy już zdecydujesz się na konkretny model i zamówisz suknię pozostanie Ci dobór dodaktów takich jak buty, bielizna czy biżuteria. Czas oczekiwania na suknię jest idelanym momentem, aby skompletować wszystkie akcesoria. Warto również spotkać się z makijażystką oraz fryzjerem, podpowiedzą jaki make up i fryzura będą najlepiej pasować do Ciebie i Twojej sukni ślubnej.
Suknia do salonu trafia zazwyczaj miesiąc przed ślubem. W tym czasie odbywają się ostatnie przymiarki i poprawki. Wszystko po to, aby suknia w dniu ślubu leżała idealnie. Dlatego na pierwszą przymiarkę najlepiej mieć już wybrane buty i bieliznę! Warto także przygotować akcesoria - ozdoby do włosów czy pasek. Suknia jest gotowa zazwyczaj na tydzień przed ślubem. Odbierając ją z salonu koniecznie przymierz ją jeszcze raz. Masz wtedy ostatnią szansę, aby sprawdzić czy wszystko odpowiednio leży, nic nie uwiera, nic się nie ciągnie i nie odstaje. Gdyby było coś nie tak, jest jeszcze czas, aby to poprawić!
Suknia ślubna może być niezwykłą pamiątką, co jednak zrobić, gdy nie chcesz magazynować jej długie lata w garderobie? Salony dają możliwość oddania sukni w komis i pomagają przy jej sprzedaży. Należy jednak spełniać odpowiednie warunki:
- suknię możesz oddać do komisu w salonie, w którym została zakupiona,
- należy oddać ją najpóźniej 2-3 miesiące po ślubie, nie później (salonom zależy, aby w komisie znajdowały się suknie z najnowszych kolekcji),
- suknia w komisie zostaje ok. rok, jeśli w tym czasie się nie sprzeda pozostaje sprzedaż na własną rękę.
Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się dla Was pomocne. A może chciałybyście coś dodać od siebie? Zapraszamy do zamieszczania komentarzy i kontaktu z nami.
W treści posta zamieściłyśmy szkice z tegorocznych pokazów New York Bridal Fashion Week 2012.
źródło szkiców : www.brides.com
1 komentarz
Różowa Beza zastrzega sobie prawa do usuwania komentarzy zawierających treści wulgarne