Prezenty dla gości, kilka wskazówek!
19/08/2013

Obdarowywanie gości małymi prezencikami, to jeden z milszych ślubnych zwyczajów, który przyjął się u nas w ostatnich latach. Jestem przekonana, że przygotowany specjalnie na ten dzień drobny upominek z bilecikiem u niejednego gościa wywoła uśmiech na twarzy. Jeśli zastanawiacie się nad sprezentowaniem czegoś gościom, ale nie macie pomysłu jak do tego podjeść, przeczytajcie kilka poniższych wskazówek.

Drobna, ale przemyślana rzecz

Upominki dla gości mogą okazać się drogim wydatkiem, zwłaszcza jeśli macie długą listę gości. Z drugiej strony nie warto na nich oszczędzać i kupować czegokolwiek tylko po to, aby coś było. Tania rzecz, której goście nigdy nie użyją, zatrzymają lub nie będzie im smakować nie jest warta złotówki. Jeśli jednak decydujecie się na mały podarunek a ogranicza Was budżet zastanówcie się, może jesteście w stanie wykonać coś sami.

Upominek z sentymentem

Drobny upominek nie musi być przypadkowo wybraną rzeczą. Idealnie jeśli będzie nawiązywał do waszej wspólnej historii, tego jak się poznaliście lub jakie macie wspólne zainteresowania np. jeśli poznaliście się za granicą wybierzcie akcent nawiązujący do tego kraju, uwielbiacie grać w scrabble - wykorzystajcie to! Wasz upominek nie będzie tylko pięknym pudełeczkiem, będzie cząstką Was samych.

Akcent dekoracyjny

Innym kryterium wyboru upominku może być motyw przewodni wesela. Ślub w kolorze fioletu z nutą Prowansji?Pachnące lawendą mydełka będą idealne. Dodatkowo prezenciki dla gości mogą stać się piękną ozdobą stołu, jeśli dobierzecie je do stylu ślubnych dekoracji.

Spersonalizowany prezent

Zadbajcie, aby upominek miał estetyczne opakowanie. Nawet, jeśli decydujecie się na słodycze, które są już owinięte w ozdobny papier lub folię dodajcie coś od siebie np. niewielką wstążkę z małym bilecikiem, podziękowaniami i datą ślubu. Tym sposobem przykładowa "mała czekoladka" nabierze eleganckiego i spersonalizowanego charakteru.

Nieodzowna pomoc lub gotowy produkt

Pomysłów na upominki DIY jest bardzo dużo, jednak ich wybór dostosujcie do czasu i dostępnych materiałów. Znajdźcie taki pomysł, który będzie łatwy do samodzielnego wykonania (szukaj pomysłów u nas :D - przykład na poniższym zdjęciu) lub zamówcie gotowe upominki. Jeśli wybierzecie opcję DIY przygotujcie je najwcześniej jak to możliwe, nie ma nic gorszego niż pakowanie na ostatnią chwilę, w stresie małych pudełek lub sakiewek.

Upominki muszą być widoczne.

Standardowo upominki ustawiane są na stole przed miejscem siedzącym, jeśli umieścicie je poza zasięgiem wzorku lub zamierzacie ustawić na oddzielnym stole nie zapomnijcie o zamieszczeniu czytelnej informacji, że są skierowane dla gości. Napis w stylu: "zabierz mnie" , "poczęstuj się" rozwiąże sprawę!

Upominek - wizytówka

Dobrym pomysłem jest połączenie prezentu z wizytówką. Do owocu, rośliny, czy pudełka czekoladek wystarczy przymocować karnet z imieniem, nazwiskiem i... gotowe 2 w 1 :)

Kilka czekoladek w zapasie.

Pamiętajcie, aby przygotować więcej upominków niż liczba gości. Dzieci z przyjemnością sięgną po dodatkową czekoladkę a goście składający życzenia "na zawiadomienie" chętnie przekażą upominek tym, którzy z jakichś przyczyn nie mogli się pojawić osobiście.

źródła/autorzy zdjęć: 1 / 2 / 3 / 4 / / 6

2 komentarze

pastelowakropka.pl napisał(a)
2014-04-14 10:05
Właśnie szukam inspiracji na lawendowy wieczór panieński i widzę tutaj pomysł na zapakowanie prezentu ;)Jak widać to co najprostsze jest i najpiękniejsze, wystarczy szary papier, gruby sznurek i lawenda <3 :)
GdzieWesele.pl napisał(a)
2015-06-08 16:18
zgadzamy się z tym, że upominki dla gości są świetnym sposobem na dodatkowe udekorowanie stołów poprzez wykorzystanie motywu przewodniego przyjęcia.
Zostaw komentarz

Różowa Beza zastrzega sobie prawa do usuwania komentarzy zawierających treści wulgarne