Druhny
28/10/2013

Zastęp druhen ubranych w takie same suknie to chyba najbardziej popularny widok, który przewija się w reportażach z amerykańskich ślubów. W Polsce nie jest jeszcze powszechnie przyjęte, aby narzucać przyjaciółkom, jaką suknię powinny włożyć, podejrzewam jednak, że moda na podobnie ubrane druhny w końcu trafi i do nas. 

Na czele takiego zastępu druhen stoi tzw. Maid of Honor - najczęściej siostra lub najbliższa przyjaciółka panny młodej, która jest odpowiednikiem naszej "Świadkowej". Pozostałe dziewczyny to przyjaciółki i kuzynki. Z reguły panna młoda wybiera kolor lub motyw przewodni ślubu i wszystkie druhny dobierają pasujące do podanego motywu sukienki. Zdarza się również, że to panna młoda wybiera każdą sukienkę i pokrywa koszt ich zakupu. 

Nie ma reguły - część panien młodych woli, aby wszystkie druhny miały identyczne sukienki, zarówno w kolorze jak i w kroju, wtedy należy dobrać taki model, który będzie pasował do różnych typów sylwetek i urody. 

Inne wolą, aby sukienki miały różne kroje, jednak były w podobnym kolorze. Możliwości są nieskończone. Najbardziej popularne są kolory pastelowe, jednak ja jestem fanką ciemnych odcieni sukien, na których tle, biel sukni panny młodej staje się bardzo wyrazista.

Bardzo fajnym pomysłem jest także dobór koloru sukienek druhen do akcesoriów panny młodej - np. koloru butów czy kwiatów w bukiecie. 

Trzeba przyznać, że na zdjęciach wygląda to bardzo efektownie. Na jaki kolor Wy byście się zdecydowały? Do mnie zdecydowanie przemawiają odcienie fioletu i burgundu oraz ciemnej zieleni. Jeśli zdecydowałabym się na zakup sukienek dla mojego zastępu druhen wybrałabym internet. Przeszukalam zalando.pl, można tam znaleźć sukienki w każdym kolorze i w tak wielu krojach, aby ubrać każdą druhnę. Ceny rozpoczynają się od stukilkunastu złotych w górę, więc nie powinno być problemu z budżetem. Oto moje typy. 

Źródło zdjęć: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9-11

Sukienki znalezione na zalando.pl 

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Różowa Beza zastrzega sobie prawa do usuwania komentarzy zawierających treści wulgarne