Ślub w Pałacu - o czym warto pamiętać
27/03/2014

Wesela organizowane w pałacowych wnętrzach mają swój niepowtarzalny charakter, ale rządzą się swoimi prawami. Jeśli marzy się Wam wesele w pałacu warto przeanalizować kilka aspektów organizacyjnych, gdyż może okazać się, że Wasze wymarzone miejsce nie spełnia Waszych oczekiwań i konieczne będzie znalezienie czegoś innego.

Poniżej kilka pozycji, na które warto zwrócić uwagę, ujęte jako plusy i minusy organizacji przyjęć w pałacu. Oczywiście dla jednych to co wydaje się wadą, dla drugich stanowić będzie istotną zaletę, dlatego potraktujcie to raczej jako drobne wskazówki przy szukaniu miejsca idealnego.

Małe sale, mieszczące po kilkadziesiąt osób. Większość pałacy, szczególnie tych z zachowanym oryginalnym rozkładem pomieszczeń dysponuje kilkoma, małymi salami, mieszczącymi np. po 30-60 os. każda. Większa liczba gości podczas przyjęcia, zmusza organizatora do rozsadzenia gości w kilku odzielnych pomieszczeniach.

Ograniczona liczba miejsc noclegowych. Kameralne pałace oferują od kilku do kilkunastu pokoi noclegowych. Zatem jeśli planujecie przenocować dużą liczbę gości musicie zatroszczyć się o dodatkowe miejsca w okolicy i pomysleć o transporcie dla nich.

Brak klimatyzacji w całym obiekcie. W starszych obiektach należy zwrócić uwagę na to czy sale, w których podawane będą posiłki oraz sala balowa są klimatyzowane. Tym bardziej, gdy planujemy ślub w gorących, letnich miesiącach. Często w pałacach funkcjonuje tylko klimatyzacja grawitacyjna, z kolei te odrestaurowane kilkadziesiąt czy kilkanaście lat temu w ogóle jej nie posiadają. Warto odwiedzić takie miejsca podczas gorących dni i zweryfikować komfort jaki panuje wtedy w środku.

Brak nagłośnienia we wszystkich salach. Może być to szczególnie kłopotliwe dla tych, którzy nie znoszą ciszy i brzęku sztućców podczas posiłku. Nagłośnienie w sali jadalnej tym bardziej przydaje się w tych obiektach, gdzie sala taneczna znajduje się z dala od miejsca posiłków. Z doświadczenia wiem, że muzyka płynąca z głośników skutecznie zachęca gości do zabawy i dopełnia atmosfery.

Położone na uboczu w otoczeniu zieleni. Pałace najczęściej położone są na uboczu miejscowości, zapewniając tym samym intymną, kameralną atmosferę. Pięknym budynkom często towarzyszą dobrze zachowane i wypielęgnowane założenia parkowe. To doskonałe miejsce na wytchnie w przerwie weselenej zabawy, ale również idealny plener na sesję zdjęciową.

Miejsce na dodatkowe atrakcje. Oddalenie od zabudowy, duże otwarte przestrzenie w otoczeniu pałacu pozwalają zorganizować dodatkowe atrakcje dla gości np. pokaz sztucznych ogni, czy puszczanie wodnych lampionów na pobliskiem stawie.

Miejsce na ceremonię zaślubin. Bajeczne, pałacowe ogrody mogą stać się idealnym miejscem na zorganizowanie ceremonii zaślubin (ślub cywilny). Często taka usługa wchodzi w skład oferty ślubnej danego miejsca. Dzięki temu nie trzeba się martwić o jego aranżację, zorganizowanie miejsc siedzących czy odpowiedniego nagłośnienia.

Stylowe wnętrza niewymagające wielu dekoracji. Pałacowe sale charakteryzują się eleganckim stylem i nierzadko przepychem w dekoracjach. Dzięki temu wystarczą subtelne świece i naturalne kompozycje kwiatowe, aby uzpuełnić ślubny charakter uroczystości. Podwieszane papierowe dekoracje, dekoracje światłem wydają się być zbędne w bogato zdobionych wnętrzach.

Jeśli macie swoje przemyślenia odnośnie wesel w pałacach, konieczne zostawcie je w komentarzach poniżej!

źródła/autorzy zdjęć: Blekitne.com / Pałac Tarce / Pinterest / SnapStudio 

1 komentarz

GdzieWesele.pl napisał(a)
2015-06-08 16:11
Mimo tych minusów pałac to miejsce bezkonkurencyjne w kategorii bajecznego wesela ;)
Zostaw komentarz

Różowa Beza zastrzega sobie prawa do usuwania komentarzy zawierających treści wulgarne