O czym pamiętać wybierając miejsce na przyjęcie?
31/08/2015

Wybór miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie do łatwych nie należy. Sal i restauracji jest bardzo dużo, jednak nie bez przyczyny jedne z nich są oblegane, a inne mniej. Na co zwrócić uwagę w poszukiwaniach idealnego miejsca na przyjęcie weselne i nie tylko? Jakie pytania zadać? Sprawdźcie garść naszych wskazówek.

1. "Czy mój wymarzony termin jest wolny? 

Nie od dziś wiadomo, że sezon weselny trwa od kwietnia/maja, do końca września. Jest to zaledwie kilkanaście weekendów w roku, dlatego jeśli zależy Wam na konkretnym miejscu i dacie to warto pomyśleć o rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Dobrze jest mieć przygotowanych kilka terminów alternatywnych w razie gdyby ten pierwszy był już zajęty. 

2. "Czy w wybranym przeze mnie dniu odbywają się w lokalu jakieś inne eventy?" 

Zdarzają się lokale na tyle duże, aby pomieścić dwa lub nawet trzy przyjęcia jednocześnie. Rozważ wcześniej czy taka opcja Tobie odpowiada czy nie. 

3. "Ile będzie kosztowało moje przyjęcie?" 

Przygotuj się, że aby podać Tobie wycenę manager obiektu będzie miał do Ciebie listę pytań, ale warto też mieć swoją listę, które pozwoli uniknąć nieporozumień. Przede wszystkim warto ustalić co wchodzi w tzw. cenę "za osobę", czy są w nią wliczone napoje i słodkości, w jakiej ilości, czy w tej kwocie zamykają się wszystkie opłaty serwisowe np. za pokrojenie tortu czy rozlewanie wina przez kelnerów. Dobrze jest także ustalić harmonogram płatności, wysokość zaliczki oraz ewentualne koszty zerwania umowy. 

4. "Do której będziemy mogli się bawić?" 

Wesele zwykle trwa "do rana". Aby nie było żadnych nieporozumień warto ustalić która godzina jest uważana za "rano" - 4 czy 6, a może 8? :) 

5. "Czy ceremonia zaślubin na miejscu jest możliwa?" 

Po zmianie obowiązującego prawa możliwe jest zawarcie związku małżeńskiego w plenerze, dlatego coraz więcej restauracji udostępnia miejsce, w którym ceremonia zaślubin może się odbyć. Rozważcie taką opcję, dopytajcie czy jest dodatkowo płatna. Z doświadczenia wiem, że jest to bardzo wygodne - wszystko w jednym miejscu, nie ma potrzeby przejazdów, wszystko odbywa się bardzo płynnie. Jednak jest to opcja tylko dla ślubów cywilnych, z kościelnymi jest większy problem, gdyż biskupi niechętnie wydają zgody na tego typu ceremonie. Więcej o ślubach w plenerze poczytacie TUTAJ 

6. "Co z nagłośnieniem?" 

Jeśli zdecydujecie się na ślub na miejscu warto, aby w miejscu ceremonii było odpowiednie nagłośnienie, aby wszyscy goście usłyszeli sakramentalne tak. Podpytajcie też jak wygląda nagłośnienie sali tanecznej, czy zespół albo dj będzie mógł się do niego podpiąć, czy nagłośniona jest także sala jadalna. 

7. "Czy miejsce jest przystosowane dla niepełnosprawnych albo matek z wózkami?"

Warto o to zapytać, jeśli któryś z Waszych gości porusza się na wózku inwalidzkim lub planuje przyjście z małym dzieckiem. 

8. "Co z dekoracjami?"

To z reguły najtrudniejszy temat. Coraz częściej właściciele lokali weselnych proponują przygotowanie np. dekoracji kwiatowych na stoły czy ozdobienie bufetu. Z reguły jednak są to dekoracje w stylu absolutne minimum, dlatego warto to omówić z managerem lokalu. Jeśli korzystacie z osobnej firmy, która przygotuje dekoracje to pamiętajcie żeby ustalić kiedy mogą przyjechać na miejsce, do kiedy dekoracje muszą zostać zdemontowane, jakie są możliwości montażowe. Aby nie zaprzątać sobie głowy szczegółami najlepiej skontaktować ze sobą firmę dekoracyjną z managerem lokalu i niech ustalą wszystko we własnym zakresie. 

A propos dekoracji to do ozdoby tego praktycznego posta chciałybyśmy Wam pokazać aranżację stołu przygotowaną przez AchPaper we wnętrzach Novel House w Kamińsku k. Poznania. Dekoracje kwiatowe przygotowane przez Inna Studio

zdjęcia: AchPaper

8 komentarzy

GdzieWesele.pl napisał(a)
2015-09-01 16:09
Wszystkie wskazówki bardzo cenne i trafne jednak naszą uwagę i tak najbardziej przyciągnęły te BAJECZNE BRZOSKWINIOWE POMPONY <3 <3 <3
bankietyikonferencje napisał(a)
2015-09-08 09:14
Wybierając odpowiednie miejsce na przyjęcie trzeba zwrócić uwagę na wiele rzeczy począwszy od wyboru odpowiedniego lokalu poprzez catering dekoracje. Zapraszam zajrzeć tutaj http://bankietyikonferencje.pl/
Mnóstwo ciekawych inspiracji :)
hotelmarinaclub.pl napisał(a)
2015-09-23 00:07
Miejsce jest istotne, bo to ważny moment..Chwila, która zostaje nie tylko na zdjęciu ale w pamięci i sercu. Swietnie sprawdzają się miejsca z plenerem w tle, jak góry, czy Mazury.
Natalia napisał(a)
2016-03-29 16:46
Sprawdzenie, czy w danym lokalu jest jakaś inna impreza jest bardzo ważne. Zdarzyło mi się być na weselu gdzie za ścianą była stypa, a wspólna łazienka była na sali gdzie było wesele. Trochę średnio :/
Wesele Warszawa napisał(a)
2016-04-11 11:19
W Pałacyku Otrębus organizowane są świetne wesela i przyjęcia. Panuje świetna i miła atmosfera, obsługa jest na najwyższym poziomie a kuchnia i restauracja są rewelacyjne. Plusem jest lokalizacja w pobliżu Warszawy i łatwy dojazd. Naprawdę polecam.
Fujak napisał(a)
2016-05-11 16:46
świetnie, kilka cennych uwag ;)
Merowy1211 napisał(a)
2016-08-01 11:10
Cudowne zdjęcia i bardzo cenne wskazówki, dzięki.
dap92 napisał(a)
2016-08-04 18:31
Miejsce musi być przemyślane, co Autorka trafnie pokazuje :)
Zostaw komentarz

Różowa Beza zastrzega sobie prawa do usuwania komentarzy zawierających treści wulgarne