Prezenty czy pieniądze?
26/06/2015

Prezenty czy pieniądze? To odwieczne pytanie, jakie zadają sobie goście weselni! Minęły już czasy, kiedy w prezencie ślubnym otrzymywało się 5 mikserów, 2 serwisy obiadowe i 4 żelazka. Najczęściej Państwo Młodzi, chcąc uniknąć takiej sytuacji zamieszczają stosowną informację na zaproszeniach. Nie chcą otrzymać prezentów, tylko proszą o pieniądze, które potem będą mogli wykorzystać na dowolny cel np. podróż poślubna, urządzenie domu itp. Podobnie zrobiłam sama na swoim weselu. Jednak jedna para gości wyłamała się z tego schematu i sprezentowała nam zestaw pięknych porcelanowych kubków z kwiatowym motywem. Na początku stwierdziłam, że to niepotrzebnie wydane pieniądze, ale po pewnym czasie doceniłam ten gest i muszę Wam powiedzieć, że jest to coś co codziennie mi przypomina o naszym ślubie i weselu. Może więc warto jednak wrócić do tradycji wręczania prezentów, które będą za 10 / 15 / 20 lat przypominały Wam o ślubie? Moi rodzice do dziś mają komplet kieliszków oraz sztućce, które otrzymali w prezencie ślubnym. Za każdym razem, gdy ich używamy przy jakiejś okazji opowiadają weselne angedoty i wspominają tamten czas. Uważam, że jest to niezwykle fajne. Gdybym dziś organizowała ślub, chciałabym dostać więcej prezentów. 

Poniżej przedstawiam Wam moje pomysły na prezenty dla różnych Par Młodych, może Was zainspirują. Wychodzę z tego założenia, że prezenty powinny być dobrane pod konkretnych ludzi i ich upodobania, ale jednocześnie dobrze, gdy są na tyle oryginalne i ponadczasowe, że Państwo Młodzi z chęcią będą z nich korzystać. Do tego wcale nie muszą być drogie, ważne by były przemyślane. 

1. Zestaw ręczników 2. Pościel 3. Ramki na zdjęcia 4. Kawiarka i dzbanek do herbaty 5. Drewniana taca i patera


1. Bambusowe sztućce do sałaty 2. Piętrowa patera 3. Zestaw świeczników 4. Zestaw do napojów 5. Talerze z łupka

1. Lustro  2. Stolik w industrialnym stylu 3. Lampa podłogowa 4. Zestaw wazonów 5. Zestaw filiżanek do esspresso.

Wszystkie wybrane przeze mnie prezenty pochodzą z oferty Westwing Home & Living.

Portal Westwing.pl przygotował stronę specjalnie dla poszukiwaczy inspiracji ślubnych "Powiedz Tak". Znajdziecie tam nie tylko ciekawe pomysły, ale także dużo porad eksperckich, które pozwolą Wam na sprawną organizację ślubu i wesela. 

4 komentarze

Ela napisał(a)
2015-08-28 16:37
Ale szał! Super artykuł.
Love Domowe napisał(a)
2015-11-10 11:46
Bardzo fajne rzeczy, szkoda tylko, że na liście zabrakło prezentów innych producentów, w innych stylach czy ręcznie robionych. Rozumiem jednak, że chodziło bardziej o wpis sponsorowany
Aginka napisał(a)
2016-06-05 21:59
Super pomysłem moim zdaniem jest popularne na Zachodzie stworzenie listy prezentów online. W Polsce to też pojawia się już coraz częściej, ale to wciąż jednak nowość. Dzięki takiej liście, para młoda dostaje prezenty, ale dokładnie takie, jakie chciała dostać, wszystkie są trafione. Dla gości to też super rozwiązanie, bo nie muszą się zastanawiać co kupić (a nie wszyscy chcą dawać pieniądze przecież), gdzie kupić itp. Kupują po prostu przez stronę www, której adres dostali w zaproszeniu i niczym już nie muszą się martwić. Jak będę brała ślub to tylko z taką listą, bo bardziej niż na prezentach zależy mi właśnie na wyposażeniu mieszkania. :)
Jagoda napisał(a)
2016-06-17 22:42
Ja podzielam pogląda Aginki w tej kwestii - jak para niekoniecznie chce dostać pieniądze, lista to rewelacyjny pomysł. Moi znajomi mieli taką listę i razem z kilkoma osobami zrzuciliśmy się na jeden genialny, wymarzony dla nich prezent http://www.whitedreams.pl/stol-axer-9-w-1 - tani może nie był, ale frajdę z niego wszyscy mamy do dziś :D
Zostaw komentarz

Różowa Beza zastrzega sobie prawa do usuwania komentarzy zawierających treści wulgarne